ankara ambar kargo izmir psikolog bodrum bosch servisi ikinci el beyaz eşya alanlar antalya trafik kazası avukatı antalya avukatı Şehirler arası nakliyat

EGEMEN ( İki Sıralı Yemlik Arpa )

ÖZELLİKLERİ

Çeşit Sahibi Kuruluş: Olgunlar Tur. Tarım. Enerji. Üret. Tic. Paz. Ltd. Şti – ADIYAMAN
Tescil Yılı: Üretim izinli
Morfolojik Özellikler: . 80–90 cm. boyunda, olgunlaşmada açık krem-beyaz bitki rengine sahip kılçıklı bir çeşittir. Orta sıklıkta başak yapısında, yarı dik ve kılçıklı 2 sıralı yemlik arpadır.
Tarımsal Özellikler: Adaptasyon kabiliyeti çok geniş olan alternatif bir çeşittir. Orta erkenci olup kurağa dayanıklılığı iyidir. İyi harman olur, tane dökmez ve yatmaya dayanıklıdır
Verim Özellikleri: Ortalamanın üstünde bir verime sahip olup bölgenin farklı iklim yapısına adapte olacak bir çeşittir. Kurak alanlarda da yüksek verim elde edilmektedir.
Teknolojik Özellikler: Açık krem-beyaz renginde, 9 mm. boyunda, dolgun tanelere sahiptir. 1000 tane ağırlığı 45-50 gr dır. Tane kalitesi iyi olup, 2 sıralık yemlik arpadır.
Hastalık Zararlı Durumu: Rastığa orta derecede hassastır.
Tavsiye Edilen Bölgeler: Güneydoğu Bölgesinin tamamı ile Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin yüksek yerleri hariç tamamına tavsiye edilmektedir.