olgunlar-diyarbakir-fuari

Diyarbakır Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Adıyaman’dan 150 çiftçi katıldı.
Adıyaman Tarım il Müdürlüğü ile Kahta Ziraat Odası Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği organizasyonla, Diyarbakır’da düzenlenen TÜYAP Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Adıyaman’dan 150 çiftçi katıldı.

Adıyaman Tarım il Müdürlüğü ile Kahta Ziraat Odası Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği organizasyonla, Diyarbakır’da düzenlenen TÜYAP Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Adıyaman’dan 150 çiftçi katıldı.

Diyarbakır’da düzenlenen TÜYAP Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılan Adıyamanlı çiftçiler, tarım alanında yenilenen teknolojileri yerinde inceledi. Çiftçiler, gelişen teknoloji ile beraber tarım alanında değişen ve gelişen teknolojileri yerinde inceleyerek tarım, hayvancılık, tavukçuluk ve süt endüstrisi hakkında yeni bilgiler aldı. 4-8 Nisan 2018 tarihlerinde TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen fuar; TÜYAP, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, DTSO ve TZOB ile TARMAKBİR’in iş birliği ile açılmıştı. Fuara Adıyaman’dan 150 çiftçi ile katılım sağladıklarını belirten Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı, fuarların tanıtım açısından çiftçiler için çok faydalı olduğunu söyledi. Başkan Turanlı, “Çiftçilerimizin gelişen teknoloji ile beraber tarım alanında da değişen ve gelişen teknolojiden faydalanması açısından büyük fırsat oldu. Çünkü burada tarım makinelerinden bitkisel üretim firmalarına, hayvancılık ekipmanlarından traktör modellerine ve tarım aletlerine kadar geniş ürün yelpazesi var. Dolayısıyla çiftçilerimiz burada, sektör ile ilgili yeni gelişmeleri yakından takip ederek tarım ve hayvancılık sektöründeki yenilikleri yerinde inceledi. Çiftçilerimiz modern uygulamalar ile tarımsal üretimin nasıl gerçekleştiğini gördü. Konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi oldu” dedi. Adıyaman ve Kahta Ziraat Odası Başkanlığı’nın ortak hazırladıkları organizasyonla Diyarbakır’da düzenlenen fuara katılan çiftçilerden Haci Nuri Tanyıldız, “hem ilimizdeki tarımının gelişmesine hem de tarım sektöründeki son teknolojilerin uygulanabilirliği açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı bu tür organizasyonlar devam etmesi gerekiyor” dedi.