DEĞERLİ ÜRETİCİLERİMİZ VE BAYİİLERİMİZ !

Firmamız, olgunlar ailesinin 1970 yıllardan günümüze uğraştığı ticari hayatında, 1995 yılında kurduğu ve bundan sonra şirket olarak Olgunlar Ltd.Şti, devam edeceği bir kuruluş olarak (4) ana konuda faaliyet göstermektedir;

1- Tohumculuk ( Buğday, Arpa, Tritikale, Pamuk, yem bezelyesi, fiğ, Mercimek ve Nohut )
2- Turizm ( Öğrenci Taşıma, Kamu ve Özel Firmalara Filo Şeklinde Araç Kiralama İşi)
3- Tarımsal yapı ( Kimyevi Gübre ve Tarım İlaçları Pazarlama )
4- Yem ve flake (Tohum Elemede Kalan Elek Altı Ürünlerin Tekrardan Kullanılması İçin Hayvancılık Alanında Yem Hazırlama İşi)

Olgunlar Tohumculuk, Tohum ıslahı ve üretimi konusunda çalışan firmamız. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ‘’tohum araştırıcı ve ıslahçı kuruluş’’ olarak tescil edilmiş bir tohum firmasıdır. Pamuk, Buğday, Arpa, Yem bezelyesi, fiğ, Nohut ve Mercimek üretimi ve ıslahı yapan Türkiye’ nin en önemli kuruluşlarından birisidir. Sürdürülebilir bir büyüme ivmesi ile emin adımlarla yoluna devam eden firmamız her yıl ürün yelpazesine yeni çeşitleri ekleyerek ve halkımızdan gelen yoğun talep üzerine Eski Hüsnü Mansur Köyü’nde 2500 m2’lik tohumculuk üretim tesisi kurmuş, alım-satım ve turizm konularında bugüne kadar birçok projeyi yerel ve uluslararası pazar ile buluşturmuştur. Firmamız yerli üretimde adeta bir devrim yapmıştır. Makine parkurunu sürekli genişleterek, bölge halkına istihdam sağlamakta ve firmamız çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Firmamız tarafından AB standartları normlarına göre üretilen Pamuk, Buğday, Arpa, Yem bezelyesi, fiğ, Nohut ve Mercimek tohumluğu üretimi Ortadoğu, Asya ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerine pazarlamaktadır. Sektörümüzdeki gelişmeleri yakından izleyerek, şirketimizin başarısını ve ürünlerimizin kalitesini etkileyen tüm süreçleri sürekli olarak iyileştirmek, Çalışmalarımızda Teknik Ekibimiz ve üreticiler iş birliği içindedirler. Sürekli olarak Gıda Endüstrisinin ihtiyaçları, tüketici talepleri ve yeni trendler göz önünde tutulmaktadır. Ülkemizin insanı için en iyi Endüstri, Hububat, Yem ve Baklagiller tohumlukların çeşitlerini sunmak için üreticiler ile birlikte geliştiriyoruz.
Olgunlar Turizm kurulduğu 1995 tarihinden, bugüne turizm, personel ve öğrenci taşımacılığı alanlarında; profesyonel yönetimi, uzman şoför kadrosu ve güçlü teknoloji alt yapısı ile sürekli gelişimi prensip edinerek, Türkiye, nin önemli kamu ve özel kuruluşlarına oto kiralama hizmetleri sunmaktadır. Firmamız gelişen koşullar içinde müşteri taleplerine duyarlı olmayı ilke edinerek, teknoloji ve kalite prensiplerini benimseyen bir yapı oluşturmayı başarmıştır. Hizmet verilen kurumlar kadar taşıdığı yolcuların memnuniyetini de ön planda tutmayı ilke edinen kurumsal yapısıyla ve büyüyen hedefleri ile daima yanınızda olmayı hedeflemektedir. Gelişen ve genişleyen hizmet alanında yaptığı yatırımlarla müşterilerini birçok alanda desteklemektedir.
Olgunlar yem olarak firmamızın üretiminde kalan ve tohum elemesinden meydana gelen elek altı ürünlerin tekrardan tarımsal üretime kazandırılması için Adıyaman organize sanayi bölgesi içerisinde 3.000 m2 kapalı alan ile hizmetlerini sürdürmektedir.
Olgunlar tarım olarak firmamız adına sözleşmeli tohum üretimi için çalışan çiftçilerimize tohum un yanında gübre ve tarım ilaçlarını en uygun bir şekilde sunmaktır.